Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Horizont motor

Horizont motor 5 éve 3 hónapja ago #951

• sanko26
  • sanko26 profilkép
Horizont motor felől érdeklődnék. A neten semmilyen infót nem találni róla. Érdekelne súlya, tolóereje, megbízhatósága, fogyasztása. Ha valakinek van tapasztalata ilyen motorral, illetve rendelkezik infókkal, annak megköszönném, ha írna itt vagy egy e-mailt esetleg felhívna. Pozitív megítélés esetén esetleg vennék is.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Horizont motor 5 éve 3 hónapja ago #952

• Interfly
  • Interfly profilkép
Nocsak ! Ez egy új márka ? Vagy a horizontális - vertikális meghajtásra gondoltál ? Ezt a kifejezést eddig a kisgép motorokra is használták .

Horizont motor 5 éve 3 hónapja ago #953

• nigger
  • nigger profilkép
Sankó!Molnár Zolit keresd meg a Haley kft nél.Ha jól rémlik ő épitett trabant horizont motort.Én úgy tudom sokkal erősebbek voltak mint a széria motorok.

Horizont motor 5 éve 3 hónapja ago #954

• sanko26
  • sanko26 profilkép
Sziasztok!

Akkor leirom, hogy en mit tudok a Horizont motorrol. (Bocs a helyesiräsert, de sved a billentyuzet.)

Szoval egy Dayka Karoly nevezetu szarvasi illetösegu uriember tervezte es gyartotta (nem az egriek) kb.: a 80-as evek elejetöl. A motor 2 utemu, 4 hengeres boxer motor, amely trabant hengereket es modositot wartburg fötengelyt alkalmazott. (Ilyen fötengelyt mär volt szerencsem felujitani es azt tudom, hogy az baromi nehez sulyu.) A tipusnev nyilvän a boxer mivoltära vonatkozik.

Amit nem tudok rola az a toloereje, sulya, megbizhatosäga, fogyasztäsa.

Horizont motor 5 éve 3 hónapja ago #955

• fritzg
  • fritzg profilkép
Hali!Akkor csak jól emlékeztem még is,hogy trabant. Nagyon rég láttam 4 hengerrel.Találtam egy videót róla,kérdezd meg azt aki feltette,lehet,hogy többet tud.

Horizont motor 5 éve 3 hónapja ago #956

• fritzg
  • fritzg profilkép
...és itt egy sárkányos aki hasonlóval nyomta, nyomja.
www.repulostomi.atw.hu/

Horizont motor 5 éve 3 hónapja ago #957

• sanko26
  • sanko26 profilkép
Köszi!

Horizont motor 5 éve 3 hónapja ago #958

• Interfly
  • Interfly profilkép
Valóban, már rég megénekelték :-D Trabanttal szállni élvezet

Horizont motor 5 éve 3 hónapja ago #959

• sanko26
  • sanko26 profilkép
Nos mostanra mår eleg sok infot kaptam a Horizontrol es ez alapjan nem valoszinu, hogz ilyet veszek. De azert leirom ide amiket en megtudtam, håtha valakit erdekel.

Olyan 54 es 60 loero között mozog, de mivel fotengelyrol hajt a hatåsfoka nem a legjobb, de igy is kb.: az egy karbis 503-as toloerejet hozza. Viszont szamomra a sulya a legnagyobb problema. Ez ugyanis 65 es 72 kg között van. Szoval qrva nehez. A megbizhatosågåra nincsenek kulonosebb panasszal.

Horizont motor 5 éve 3 hónapja ago #960

• Interfly
  • Interfly profilkép
Ha vadászni indulsz, válaszd a legjobb fegyvert. 2 ütemű V8-as !!! Itt nem lehet gond az erővel :-D és a 8 kipufogó is tol.

Horizont motor 5 éve 3 hónapja ago #961

• rasta
  • rasta profilkép
Feri, a Horizont motor az a magyar sárkányos történelem ismert motorja, 2 db Trabant blokk volt 4 hengeres boxerként összerakva. Régen azért repültek vele, mert nem volt olcsó használt Rotax az újra meg nem volt pénz sokaknak. Ma már okafogyottá vált a használata.
üdv,
Robi

Horizont motor 5 éve 3 hónapja ago #962

• rasta
  • rasta profilkép
5 db Horizontért nem adnám oda egyik Rotaxomat sem... véleményem őszintén Sanyi az, hogy meg ne próbálj ilyet venni 2014-ben!! :)
Rotax-szal motor hiba miatt SOHA nem szálltam le se sárkánnyal se paratrájkkal, ez összesen 10 év használat már, és elég sokat repülök. Motor leállásom ugyan volt, de az nem motor hanem egyéb (üza cső) hiba volt.
Már beszívtál az MZ-vel és sztem a Trabi is kevés neked, bár nyáron láttam, hogy repültél vele, de annyira kevés tartalék van benne, hogy nekem nem tetszett, tudod, én repültem be, még az előző tulajnál. :)
Kicsit olyan ez mint a Suzuki G10 motor sárkányra, jó hogy 4 ütem meg ilyenek, de olyan mintha egyedül is mindig utassal repülnél a nagy blokk súly miatt, de ezt a sárkányosok majd megmondják nekünk hogy milyen jó! :)
Én 503-mal 7,5-8 literrel repülök egyedül, utassal feleségemmel 11 liter/h. A blokk 45 kg és 45 lóerő, kár tovább ragozni, mert ez mindössze 230.000 Ft-ból. :)
Csákó,
üdv,
Robi

Horizont motor 5 éve 3 hónapja ago #963

• sanko26
  • sanko26 profilkép
Mår elvetettem a Horizont motort, mint alternativåt, csak ehhez elöbb infokat akartam tudni rola. Nekem az keves, hogy öreg. De az, hogy nehez, sokat fogyaszt, mår nehez hozza minosegi alkatreszt talalni, hangos, ezek mår kezzel foghato tenyek ahhoz, hogy ne vegyek.
A trabirol viszont nem tudok rosszat mondani (nyilvån nincs is sok motorral tapasztalatom, lehet, ha råulnek egy erosebbre meglepne a kulönbseg), de amikor Te repultel vele meg trabi karbival, megszakitos gyujtassal ment. Ez a kettö gyakorlatilag a lelke. Ezeket modositottam, felujitottam a fotengelyt, åttetelt. Azota megy, ahogy kell. Behuzott trimmel 1.7- 1.8 körul emel, kiengedve 1.4, amihez hozzatartozik, hogy 110 kilonål több vagyok, 30 liter benzin van tankolva (7 liter/ora). Ez (legalabb is nekem) mår mindenre eleg. Lehet funyirozni, kukoricat cimerezni, ozet kergetni.
De a tandem tråjk eseteben mår en is az 503-asra hajlok. Nezegetem is oket, de meg van idom, csak måjusban megyek haza.

Udv.: Sanyi

Horizont motor 5 éve 3 hónapja ago #964

• fritzg
  • fritzg profilkép
Ezek nem rossz paraméterek egy trabantra (Molzon motorra:-) Van egy kéthengeres erre felé is, hasonlóan fogyaszt. Babetta gyújtás van rajta és ha jól emlékszem egy "tilatson" porlasztó.

Horizont motor 5 éve 3 hónapja ago #965

• nigger
  • nigger profilkép
itt egy illető keres Buran tipusú motort.703 as hozzászólásban.A motorblokk nagyon hasonlit a rotaxéra.
forum.index.hu/Article/showArticle?go=110525607&t=9046837
Oldal elkészítésének ideje: 0.259 másodperc