Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Nucleon

Nucleon 5 éve 9 hónapja ago #728

• benkő
  • benkő profilkép
Sziasztok , láttam Dunaújvárosban ,hogy rengetegen repülnek Nucleonnal. Mostanában fedeztem fel valamit az ernyővel kapcsolatban. Próbáltam kora reggel repülni vele az erősen harmatos fűről. Az ernyő és a zsinórok is vizesek lettek , a nulla szélben nem is bírtam elstartolni és az ernyő nagyon furcsán kezdett viselkedni ezután. Nem jön fel , lógva marad, elborít oldalra. Ezt még szélben is produkálja.
Arra gondoltam talán megrövidültek a zsinórok esetleg az anyaga torzult el. Most tervezek egy zsinórhossz mérést a zsinórtérkép alapján. Előtte semmi probléma nem volt vele nulla szélben is könnyen startoltam vele. Most két napig kutyáztam vele szélben és erős napsütésben , hogy kiszáradjon ha még vizes lenne, meg sem tudtam tartani a fejem fölött. A régi gyalogernyőm amit direkt kivittem kontrollnak hibátlanul feljön és fenn is marad.... Találkozott már valaki hasonló problémával ??? kétségbe vagyok esve . üdv Z
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nucleon 5 éve 9 hónapja ago #729

• Herbali
  • Herbali profilkép
Nekem a Reaction-nál volt hasonló tapasztalatom. Ott a bal oldal nem volt hajlandó feljönni rendesen, sok óra után. Korábban semmi gond nem volt vele. Én is a zsinórok rövidülésére gondoltam.

Nucleon 5 éve 9 hónapja ago #730

• benkő
  • benkő profilkép
Sikerült tolni azóta 40 percet az ernyővel, remélem nyújtott a zsinórokon valamit a 130 kilós felszállósúly.
Meg közben kiderült a bordás szíj is laza volt kissé. Hiába pörgött ki a motor 6400ra talán nem volt meg a tolóerő és azért a necces felszállás. Ezt még azért ki kell próbálni!! Azért a furcsa viselkedés benne van a sztoriban lehet a szíj problémával együtt produkálták a problémát. üdv Z

Nucleon 5 éve 9 hónapja ago #731

• rasta
  • rasta profilkép
Szia,
Repültem új 27-es és 23-as Nucleonnal. Hibátlanul jön fel. A startja pite. A te ernyő hibád a zsinórzat nyúlás miatt van. Ha repülsz vele attól nem lesz jobb. Van amelyik zsinor nyúlik, van amelyik nem. Egy S-profilos ernyő a súly nagy részét csak az A és B soron viseli. Ott kap rendesen. Nem egyszerű dolog ez.
Ha a Sireszes Varga Lacihoz viszed el műszakira akkor jól jársz, mert nem csak papírt kapsz valamire, hanem nála komplett zsinórzat hossz mérést amit a számítógépbe beküldve a gyári értékekkel tökéletesen összevet, mm-re pontosan látszanak az eltérések, és korrigálja a nyúlást vagy a zsugorodást. Ez egy profi gyári eljárás. Nála vagyok gyakorlaton, én is végeztem ilyet, magam tapasztaltam meg micsoda elnyúlt zsinórzatú ernyők vannak amik nehezen startolnak és adott helyzetben pl átesve életveszélyesek is lehetnek egy zuhanás során.
Oldal elkészítésének ideje: 0.260 másodperc