Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Tandemmel szólóban

Tandemmel szólóban 4 éve 3 hete ago #1338

• Bazsi16
  • Bazsi16 profilkép
Sziasztok! Azon agyalok, hogy a tandem ernyőmmel lepkefing szélben tudnék-e repülni. Vajon mit csinál, ha durván alul terhelem? Van valakinek ilyen tapasztalata? Fékzsinórt felejtsem el? Testsúllyal kormányozzak? Emlékszem, Kovács Gabi úttörő volt ezen a téren.
B.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Tandemmel szólóban 4 éve 3 hete ago #1339

• Sirius
  • Sirius profilkép
Hali!

Élő időben felejtsd el a dolgot!!!
Amikor áll a levegő, akkor le tudsz vele siklani. Fordulni "nem fog", csak lassan (fékkel, és súlyponttal együtt), és a leszállási út is hosszú lesz, tehát legyen tér előtted.

Üdv: QA

Tandemmel szólóban 4 éve 3 hete ago #1340

• Zimi
  • Zimi profilkép
Én egy régi, DHV2-es Nova Taxy tandemmal egyszer Fedémesről lesiklottam közepesen erős szélben. Jókorát emelt, és alig haladtam előre. Meg eléggé reszketegen repült, de nem volt különösebb gond. A kilebegtetés is simán ment. De ebben a témában nem én vagyok a spíler. Farkas Tibi lazán lejtőzik egy UP K2 tandemmal félórákat Fedémesen. Bár neki mindegy, ő mindennel lejtőzik félórákat Fedémesen, csak a szélerőtől, meg a turbulenciától függ, épp milyen ernyőt húz elő. :-D

Tandemmel szólóban 4 éve 3 hete ago #1341

• paranoid
  • paranoid profilkép
Nem is kell csodálkozni mikor,vasárnap este a hiradó azzal kezdődik hogy x-helyen siklóernyőst súlyos sérüléssel kellett lehozni a hegyröl.És ezek után a megitélés egy elbaszott focibuzi kormány szemében persze hogy üldözendő sport.Van egy buszsofőr a cégnél,gyerek korában leugrott a pajta tetelyéről,egy esernyővel,ő sem volt ott a fizika órán.

Tandemmel szólóban 4 éve 2 hete ago #1343

• Zimi
  • Zimi profilkép
Először is: nem azért írtam, hogy ez olyan jellemző lenne, hisz ez 1 start volt a 950-ből, és korántsem lett híradógyanús ügy, tekintettel arról, hogy mint írtam; sima leszállás volt.
Másodszor: Farkas Tibi, Farkas Tibi. Talán, tudja mit csinál nem? Ha már régi oktató, meg tandemoktató is. Biztos konyíthat a repülés fizikájához valamelyest nem? :-D
Na, ennyit a szájkaratéról.

Azért azt az Mary Poppins-féle esernyős ugrást én se próbálnám ki. :-D
Oldal elkészítésének ideje: 0.236 másodperc